• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zabawy z papierem

  • -

Zabawy z papierem

Aby się dobrze bawić, nie zawsze trzeba wykonywać konkretne prace plastyczne. Maluszki uwielbiają zabawy z papierem. Tym razem użyłyśmy do tego gazety. Dzieci słuchały dźwięków jakie powstają gdy: 

  • uderza się paluszkami w rozłożoną gazetę na podłodze, intonując w ten sposób krople spadającego deszczu
  • wachluje się gazetą delikatnie lub silnie
  • dmucha się w nią aby falowała
  • gniecie się aż zrobi się kula

Swoja sprawność ruchową dłoni rozwijały także poprzez zabawę z kula papieru, którą podrzucały do góry, podawały do siebie, turlały a gdy się znużyły poprosiłyśmy aby postarały się rozwinąć i wygładzić ją rączkami. Kolejnym etapem zabawy było darcie papieru na kawałki (co w cale nie okazało się łatwym zadaniem) i zrobienie stosu, który ciocie rozrzuciły na dzieci. Zabawa bardzo się dzieciom podobała, a po zabawie trzeba było wszystko posprzątać, co też Pszczółki z ochotą zrobiły 🙂