• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Mikołajki w Pszczółkach

  • -

Mikołajki w Pszczółkach

 Mikołaju Mikołaju siwą brodę masz

Ja Cię w brodę pocałuję

Ty mi Prezent dasz!

 

 

7 grudnia Pszczółki w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja wykonały pracę plastyczną – portret Mikołaja. Praca ta polegała na wyklejeniu brody Mikołaja watą. Dzieci mogły w ten sposób zapoznać się wizualnie i dotykowo z materiałem włókna bawełnianego. Nabywały w ten sposób płynność ruchów rąk. Poznały nieregularną puszystą fakturę waty, która przypadła im do gustu. 

Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka w postaci Świętego Mikołaja. Miał On olbrzymi czerwony worek pełny prezentów. Pszczółki z zaciekawieniem podchodziły, żeby zobaczyć co jest w worku. Każde dziecko otrzymało prezent, który przyniósł im wiele radości. Mikołajki zakończyły się wizyta animatorek, które bawiły się wspólnie z dziećmi.