• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

KOLOROWE PATYCZKI

  • -

KOLOROWE PATYCZKI

Dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozpoznawania kolorów i ich nazywania. Potrzeba czasu, by narząd wzroku wystarczająco się wykształcił, następnie dziecko musi być gotowe do mówienia. Zatem nauka kolorów dla dwulatków czy trzylatków jest możliwa. Można zacząć naukę kolorów i zorganizować ją tak, by maluch w naturalny sposób poznał podstawowe barwy.

Tym razem do nauki kolorów użyłyśmy kolorowych patyczków i rolek, które odgrywały rolę pudełeczek. Zadanie Pszczółek polegało na dopasowaniu koloru patyczka do odpowiedniego pudełeczka. Dzięki takim zajęciom kształtujemy percepcję wzrokową i logiczne myślenie oraz poznajemy kolory.

Naukę w poznawanie i utrwalanie kolorów zakończyłyśmy wspólną zabawą i puszczaniem baniek. Zabawa ta mimo, że jest wielokrotnie powtarzana w naszej grupie to za każdym razem daje wiele radości Pszczółkom.