• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Pani Wiosna zawitała do Pszczółek

  • -

Pani Wiosna zawitała do Pszczółek

Wiosna w żłobku zawitała na dobre. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. Działanie to służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji, Tego dnia najpierw zrobiliśmy wspólnie makietę Pani Wiosny by później móc wyjść na spacer przywitać Wiosnę. Każde dziecko miało również na głowie wiosenny wianek. Podziwialiśmy również zasadzone przez przedszkolaki kwiaty na rabatach przed przedszkolem.