• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Pszczółki poznają kszałty

  • -

Pszczółki poznają kszałty

Dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozpoznawania kształtów i ich nazywania. Potrzeba czasu, by narząd wzroku wystarczająco się wykształcił, następnie dziecko musi być gotowe do mówienia. Zatem nauka kształtów dla dwulatków czy trzylatków jest możliwa. Można zacząć naukę kształtów i zorganizować ją tak, by maluch w naturalny sposób poznał podstawowe figury geometryczne.

Bardzo ważne w zabawach z dziećmi, jest to, że wszystkie te czynności związane z nauką powinny pozostać zabawą, dzięki której nasze dziecko odkrywa świat i poznaje go. Tylko zabawa gwarantuje nam to, że dziecko szybciej i chętniej będzie zdobywało nowe umiejętności.

Poznajemy kształty przy pomocy różnych faktur. Tym razem do przeprowadzenia zajęć wykorzystałyśmy filc, piankę i tekturę falistą. Dzieci poznały również właściwości rzepu. Pszczółki miały za zadanie przyczepić na podkładkę odpowiedni kształt figury geometrycznej.

Oczywiście my jako rodzice/ opiekunowie powinniśmy wspierać rozwój naszych pociech poprzez odpowiednie stymulowanie, ale wszystko dostosowując do tempa rozwoju naszego malucha. Wielokrotne powtarzanie danej czynności gwarantuje nam sukces i poprawne odgadywanie zagadnień.