Spotkanie z harcerzami w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Spotkanie z harcerzami w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

SPOTKANIE Z HARCERZAMI AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Już niedługo zbliża się dzień przyjaciela, ale już wcześniej, bo w kwietniu Śliweczki odwiedzili młodzi harcerze. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom wysłuchaliśmy ciekawą bajeczkę z morałem, aby przybliżyć dzieciom jak bardzo ważna jest przyjacielska postawa wobec innych.

Poznaliśmy jakie wartości panują w harcerskim świecie, w którym panuje przyjaźń braterski stosunek, oraz serdeczna postawa, gotowość niesienia pomocy.

Harcerze opowiadali o swoich obowiązkach, zadaniach a dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się mundurom i wysłuchały czym dla harcerza jest jego mundur, beret, lilijka, barwy i odznaki, oraz co oznaczają kolory i znajdujące się na nich naszywki.

Nie obyło się również bez wspólnych pląsów wesołych harcerskich zabaw.

Miłym akcentem było utworzenie na pożegnanie kręgu harcerskiego, gdzie dzieci wspólnie z harcerzami odśpiewały pożegnalna harcerską piosenkę.

Nasi goście wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród dzieci gdyż dzieci, były przekonane, że wkrótce zostaną zuchami aby później stać się harcerzami 😉

O.N.