ŚLIWECZKI UCZYŁY SIĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

ŚLIWECZKI UCZYŁY SIĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

6 maja Śliweczki brały udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku, gdyby zabrakło w pobliżu osób dorosłych, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożenia jak należy postępować w przypadku skaleczenia, wystąpienia krwotoku, utraty przytomności.

Duże zainteresowanie wzbudził przyjazny Miś Eduś, który posłużył jako wsparcie podczas wykonywania  przez dzieci ćwiczeń.

Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach „fantom”, na którym dzieci miały okazję spróbować swoich sił podczas ćwiczeń reanimacji.

Zajęcia były połączone z zabawą i przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść ogromny efekt podczas niebezpiecznych sytuacji.

O.N.