• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Brzoskwinek – 25.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Brzoskwinek – 25.03.2020r

  1. Gdzie wędrują śmieci? (Wdrażanie do posługiwania się pojęciami proekologicznymi)

Zachęcamy dziecko do wypowiedzenia się na temat drogi śmieci od momentu ich powstania do miejsc ich gromadzenia, utylizacji, przerobu. Następnie możemy pokazać korzystając z opakowań znak recyclingu i wyjaśnić jego znaczenie. Dla poszerzenia wiedzy na temat wędrówki śmieci można skorzystać z filmu edukacyjnego np. Segreguj odpady to opłaca się nam wszystkim https://www.youtube.com/watch?v=JgH6iXKxyJE

  1. Dzieci wykonują samodzielnie na kartce znak recyclingu dowolną techniką lub rysują śmieciarkę, można też wykorzystać kolorowankę do druku do wykonania po śladzie http://www.cauchy.pl/kolorowanki-1/rysowanie-po-sladzie-do-druku-dla-dzieci/smieciarka/
  2. Dzieci potrzebują ruchu zachęcamy je do posprzątania własnego pokoju bawiąc się w śmieciarkę lub organizujemy zawody w trafianiu kulkami z gazet do celu np. kosza. Po zabawie sprzątają po sobie. Podczas zabawy stwarzamy sytuacje podczas których umożliwiamy dziecku przeliczanie posprzątanych rzeczy czy kulek, które trafiły do celu.