Propozycje zabaw dla Truskaweczek – 25.03.2020r

Propozycje zabaw dla Truskaweczek – 25.03.2020r

„Zabawy z kolorową solą”

Wczoraj tworzyliśmy deszczową chmurę… Dzisiaj mamy piękne słońce….

Słońce + deszcz= tęcza!

Proponuję dzisiaj stworzenie tęczy z zabarwionej soli, która dostarczy dziecku wielu bodźców dotykowych i wpłynie niezwykle na wyobraźnię. Zaczynamy od narysowania tęczy (dzieci jeśli potrafią mogą to zrobić same). Następnie każdy z pasów naszej tęczy smarujemy klejem i posypujemy solą w danym kolorze.

Jak zrobić kolorową sól?

Barwimy sól za pomocą kredy. Zabawa doskonale rozwija małą motorykę, dostarcza wielu wrażeń dotykowych i sprawia dziecku dużo radości. Do zabawy potrzebny jest kilogram zwykłej soli kuchennej, kolorowa kreda, miseczki i duży talerz lub tacka. Pocierając i przesuwając kredę w różne strony po rozsypanej soli sprawiamy, że sól stopniowo przyjmuje kolor ścieranej kredy.

Proponujemy wykonanie pracy plastycznej pt. „Wiosenny kwiat- Hiacynt”. Będzie ona doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności manualnych Państwa pociech.
Wykonywanie własnych eksperymentów farbą, kredką, ołówkiem, mazakiem itp.

Do wykonania pracy potrzebne będą:
• Kolorowe kartki z bloku (zielone przeznaczone na wykonanie łodygi oraz liścia, pozostałe kolory uzależnione są od tego jaki kolor kwiatka Państwo wybiorą)
• klej,
• nożyczki
Sposób wykonania:
1. Składamy kolorową kartkę z bloku np. w kolorze niebieskim na pół.
2. Z jednej połowy złożonej kartki wycinamy owal.
3. Druga połowa kartki posłuży nam do wykonania ,,płatków” rośliny.
4. Płatki tworzymy wycinając paski o szerokości ok.1cm i dł. ok. 8 cm.( ilość płatków uzależniona jest od Państwa upodobań)
5. Każdy pasek kleimy klejem tak ,aby powstały małe koła, które przyklejamy do wyciętego wcześniej owalu.
6. Składamy kartkę w kolorze zielonym na pół.
7. Z połowy kartki wycinamy pasek o szerokości ok.1cm i dł. ok 15cm, który będzie stanowił łodygę rośliny. Z pozostałej części kartki wycinamy liść.
8. Otrzymaną łodygę łączymy klejem z owalem.
9.Do łodygi przyklejamy liść.

Życzymy dobrej zabawy!!:)