• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zadanie 30.03.2021 – Jagódki

  • -

Zadanie 30.03.2021 – Jagódki

Witajcie Kochani!

Przed nami kolejny dzień wspólnej zabawy🙂?. Mam nadziej, że moje poprzednie propozycje Wam się spodobały. Dzisiaj dalsza ich część i tak jak już wspominałam znajdziecie u mnie inspiracje do aktywności dzieci, ponieważ uważam, że właśnie tego teraz najbardziej potrzebują. Mogą one być dodatkiem do Waszych zajęc przekazanych z podstawy programowej.

Jesteśmy dalej w tematyce Wielkanocy, oto co przygotowałam dla Was dziś:

  1. „Rób to co ja” – jest to fajna zabawa, którą możecie wykonać w ciągu całego dnia z tzw.zaskoczenia, czyli np. będąc na spacerze mówicie „Kochanie rób to co ja” i dajecie swojemu dziecku do wylosowania kartę spośród załączonych w zdjęciach .
  2. Drodzy Rodzice, pamiętacie te czasy, kiedy nie było telefonów i SMS, a życzenia wielkanocne przesyłało się za pomocą listów? Zachęcam Was kolejny raz do takiej formy. Przesyłam Wam wzór kartki dla najbliższych. Zadaniem dziecka jest ozdobienie jej w dowolny sposób, wspólnie napiszcie życzenia i jeśli macie taką możliwość wyślijcie ją do np.ukochanej Babci, jeśli zrobicie to dzisiaj, to pewnie jeszcze listonosz zdąży ją dostarczyć.
  3. „Ile jest?” – czas na logiczne myślenie poprzez wykonanie zadania matematycznego. Ciekawe dzieciaczki, czy uda Wam się prawidłowo obliczyć ilość ukrytych na karcie symboli Wielkanocy?
  4. Mam nadzieję, że wykonaliście wczorajsze zadanie i wykonaliście kolorową pisankę. Dziś ciąg dalszy naszej edukacji „krok po kroku” – żółty kurczaczek niech zagości na Waszych kartkach https://youtu.be/caJu7HYHq1M

Prosiłam Was o przygotowanie torebek strunowych, mazaków i kolorowych guziczków lub pomponiki. Zrobimy za ich pomocą wielkanocną torbę sensoryczną. To bardzo łatwe do wykonania i przyjemne zajęcie w domu dla dzieci! Worki sensoryczne to świetna zabawa w domu dla dużych i małych dzieci. Mogą służyć do prostej przyjemności sensorycznej, jak torba sensoryczna z zielonym groszkiem, lub mogą mieć określony cel uczenia się, taki jak torba sensoryczna z dziesięcioma ramkami . W każdym razie torby sensoryczne to świetny sposób na rozrywkę i edukację dzieci w domu. W zdjęciach znajdziecie instrukcję krok po krok, jak wykonać taką torbę z kolorowymi pisankami w koszyczku. Do torebki wlewamy bezbarwny żel do włosów, ale możecie go zastąpić kisielkiem domowej roboty.

Proszę pobrać plik z zadaniami na dzisiejszy dzień.

Propozycja zadań 30.03.2021 Jagódki

Załączniki do skorzystania w zadaniu:

Zajaczek-wielkanocny

Kurczaczek

https://www.youtube.com/watch?v=kRWYnZ8dGzA

Ile jest?

Kartka dla najbliższych

Rób to co ja