• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zadanie 31.03.2021 – Jagódki

  • -

Zadanie 31.03.2021 – Jagódki

Witam Was serdecznie!

Nadszedł trzeci dzień wspólnych inspiracji 😉. Mam nadzieję, że zarówno dzieci, jak i rodzice dają radę 😉 Oto treść zadań, które dla Was przygotowałam, pamiętajcie, że zaczynamy od przytulasa i uśmiechu.

1.Łamacz szyfrów – kolejny raz drogie Dzieciaczki, staniecie się detektywami 🔍. Oprócz tego poćwiczycie również logiczne myślenie za pomocą zabawy. Materiały potrzebne znajdziecie w zdjęciach. Tłumacze zasady:

– Drogi Rodzicu, schowaj pod pudełko ulubioną zabawkę Twojego dziecka pod odwrócone pudełko
– Symbole wielkanocne wydrukuj podwójnie. Ułóż na wierzchu pudełka trzy z nich, pochowaj symbole w różnych miejscach w tym samym pomieszczeniu, w którym się bawicie.

– Jeśli dziecko odnajdzie dany symbol, zanim ułoży go na wierzchu musi trzy razy rzucić kostką i zapisać cyfrę, która wypadnie na kartce. Takim sposobem w czasie trwania jednej rundy, czyli odnalezieniu 3 symboli, powinno na kartce zapisać 9 cyfr.

– Hurra udało się! Zabawka została uwolniona 😉

2.Kolorowa tęcza –To zadanie dla cierpliwych, ponieważ na jego efekty trzeba będzie poczekać 😉 Instrukcję krok po kroku i potrzebne materiały znajdziecie w załączonych zdjęciach 😉

3.Droga Mamo, drogi Tato 😉. Opowiedzcie Waszym dzieciom, jakie tradycje wielkanocne panowały w Waszych domach rodzinnych. Być może niektóre z nich, towarzyszą Wam nadal. Następnie wspólnie z dziećmi posłuchajcie piosenki Zuzi – Wielkanoc.

https://youtu.be/OCmZrAz3t-U. W plikach znajdziecie kartę pracy do tekstu. Kochane dzieci, Waszym zadaniem jest ponumerowanie symboli według kolejności w jakiej śpiewa Zuzi.

4.Z Edusiakami rysowaliśmy wspólnie już pisankę i kurczaczka. Dzisiaj przyda Wam się szara kredka, ponieważ bohaterem dnia jest króliczek. Jestem ciekawa efektów Waszej pracy 😉

5.Na koniec zadanie zaczerpnięte z profilu Nie mogę, trzymam dziecko. Zbudujcie wspólnie bazę z kocy i poduszek, weźcie latarki i przeczytajcie w niej ulubioną książkę. A może baza będzie służyła niczym namiot na obozie harcerskim i spędzicie w niej noc? Dla dzieci byłaby to niesamowita przygoda i wspaniałe wspomnienie drodzy Rodzice z Wami w roli głównej, a teraz takich potrzebują najbardziej i czasem warto poświecić ten drobny ból karku, po nie wygodnej nocy dla takich momentów .

Proszę pobrać plik z zadaniami na dzisiejszy dzień.

Propozycja zadań 31.03.2021 Jagódki

Załącznik do skorzystania w zadaniu:

Znaki Wielkanocy – do piosenki

Łamacz szyfrów

Kolorowa tęcza