• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

„Co w trawie piszczy” – zajęcia przyrodnicze w terenie grupa Truskawki i Malinki

  • -

„Co w trawie piszczy” – zajęcia przyrodnicze w terenie grupa Truskawki i Malinki

 

Piękna pogoda dopisała nam w piątek 13 maja 2022 r., kiedy to dzieci z grupy Truskawek i Malinek wybrały się na spacer, by wsłuchać się w odgłosy owadów i innych zwierząt zamieszkujących pobliską okolicę. Przedszkolaki mogły zaobserwować czym różni się środowisko pola i łąki. Dzieci miały okazję poznać działanie lupy i dokonywać obserwacji za jej pomocą. Przedszkolaki na łące znalazły sporo ciekawych gatunków owadów, które na koniec mogły dokładnie obejrzeć po umieszczeniu w pojemniczkach do obserwacji. Udało się nam również znaleźć ciekawe rośliny. Niektóre zabraliśmy do przedszkola. Zrobimy z nich piękny zielnik, który pokażemy innym przedszkolakom w naszym przedszkolu. Spacer obserwacyjny był dla dzieci nowym doświadczeniem, które na pewno powtórzymy w najbliższym czasie.