• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Sadzimy rośliny grupa Malinki

  • -

Sadzimy rośliny grupa Malinki

W dniu 3.06.2022 r., dzieci z grupy Malinki uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, które miały na celu pokazanie im jak z nasionka wyrasta roślina. Przedszkolaki same sadziły poziomki, cebulki kwiatowe, siały warzywa tj pomidory, paprykę, marchewkę, brokuła, kalafiora i ogórki. Samodzielnie przesadzały rozsady sałaty, pietruszki i szczypiorka, a także zioła różnego rodzaju. Podczas zajęć dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Codzienna pielęgnacja i obserwacja da dzieciom możliwość poznania cyklu rozwoju rośliny „Od nasionka do rośliny i owocu ”. W niedlugim czasie nasze warzywa zostaną wysadzone w przedszkolnym ogrodzie przy placu zabaw.

M. Stodziesz